Team

Mária Vagalová – Meggie

Pôvodom mačka, v divočine gepard, táto kombinácia šeliem ju priam predurčuje k dravosti a splneniu vytýčených cieľov. Nebudeš ju počuť, lebo rada chodí bosá a rovnako nenápadne ti bude kryť chrbát a biť sa za teba v tvojej neprítomnosti. Ladné pohyby mačky má rada v podobe tanca, a zdravý životný štýl sa stal jej súčasťou. Pracuje samostatne aj tímovo, ale hlavne efektívne. Nápadov z jej hlavy je nekonečne veľa a šikovné ruky jej pomáhajú v realizácii. Skamarátiť sa s hocikým pre ňu nie je žiaden problém. Svojou veselosťou a prístupom rozdáva motiváciu všade a všetkým. Vždy je ochotná pomôcť, zabaviť sa, ale aj poskytnúť oporu v prípade núdze. Ak by ste na nej našli nejaký nedostatok, zastreší ho Boban, ktorý s ňou tvorí fungujúci pár. Rada sa nechá podchladiť pri otužovaní a jej úsmev je nákazlivý.

Štefan Dudák – Kosťo

Kosťo je vodcom roverského oddielu v 45. zbore a zároveň správcom zborových financií. Je zažratý do stavbariny, ktorú aj študuje na STU, momentálne je na Erasme v Helsinkách. Okrem toho pracuje ako projektant a má rád adrenalín, ktorý vyhľadáva v horolezectve.  Ak by ste Kosťa nechceli potešiť, hodili by ste mu do jedla kôpor alebo by ste mu dali napísať report či článok, pohárom teplého mlieka sa mu tiež nezavďačíte, nemá ho rád. Povahovo je to týpek, ktorý je kliďas, nie je to ten typ čo keď mu omylom zhodíte tanier čerstvej krupice na jeho nové garmonty, tak na vás vyletí a pohľadom by vás preklínal. Povie vám len “ v pohode, dám si chleba s džemom“. Nemá problém vám vysvetliť niečo čo už je každému jasné len vy ste to stále nepochopili.

Veronika Čuláková – Bomboška

Bomboška je divé Safari žieňa z 26. zboru sv. Cyrila a Metoda Výčapy-Opatovce, kde pôsobila ako vodkyňa vĺčat a včielok. Safari ju prilákala svojím druhým ročníkom, ktorý absolvovala a o rok na to sa stala súčasťou organizačného tímu. Bomboška sa na divočinu pripravovala na pedagogickej fakulte UKF v Nitre. Má výborné komunikačné schopnosti a vyzná sa do psychológie detí. Rada číta knihy a hrá basketbal.

Dárius Rausch – Daro

Je kvalitne vypestovaný Egreš, vyšľachtený v podnebí 44. zboru Egrešov v Nitre. Skauting mu mení život asi od deviatich rokov, čo je celkom dlhá doba na to, aby bol touto organizáciou dostatočne postihnutý, samozrejme, v dobrom. Aktuálne je vo funkcii oddielového vodcu vĺčat. V živote veľa nenarozpráva, ale kompenzuje si to spievaním a hrou na gitare. Študuje učiteľstvo hudobnej a výtvarnej výchovy a zároveň pracuje ako učiteľ na základnej umeleckej škole, kde učí hru na gitare. Pomedzi to si rád prevetrá hlavu jazdou na bicykli alebo vôňou a chuťou dobrého čaju. Je veľmi nápaditý a vtipný. V izbe má tri akváriá a afrického ježka s menom Barnabáš.

Martina Mikulová – PIPI

P – pracovitá

I – inteligentná

P – priateľská

I – inšpiratívna

…a to je len začiatok toho, čo by sa dalo o Pipi povedať. Je to človek, u ktorého vždy človek nájde pomocnú ruku. Okolo seba vždy rozdáva dobrú náladu a kopec pozitívnej energie. Dokáže tvrdo pracovať a motivovať druhých k tomu, aby zo seba vydali maximum. V komunikácii nemá žiadne medzery, predsa len marketing a komunikáciu má v malíčku. Nedajte sa oklamať výzorom, z éterickej víly sa razom stane sopka a výbuch energie (a smiechu) je potom nezastaviteľný.

Patrik Baranišin – Škrečok

Vanessa Valentová – Vaniš

Vaniš je odchovanec 1. ročníka LŠ Safari. Pochádza z Bratislavy – Petržalky, zo 113. zboru Modré hory. Vo svojom zbore sa venovala hlavne práci s vĺčatami a včielkami. Ale okrem toho sa venovala aj oddielovým radám. Momentálne pracuje v Brne. Ak potrebuješ poradiť ako na vĺčatá a včielky, ako pre nich vymyslieť super etapovú hru, ako správne naštartovať oddielové rady a motivovať radcov, alebo ako zlepšiť komunikáciu cez net, tak sa teš na Vaniš.

Dávid Zachar – Boban

Ako väčšina novej generácie Safari teamu, Boban sa pripojil k organizačnému tímu počas tretieho ročníka.

Odvtedy prispieva k fungovaniu VLŠ Safari svojou skvelou náladou, zmyslom pre humor a hlavne charekteristickým nárečím, vďaka ktorému si Bobana určite nepomýlite. Na starosti má hlavne spokojnosť náročných žalúdkov na víkendoch. No okrem toho, že vždy navarí poriadnu špecialitu, stará sa aj o ekologickosť nášho fungovania vďaka jeho farme, z ktorej sa objaví niečo aj na víkende a ktorá spracuje nami vyprodukovaný odpad.

Ak ťa baví šport a zdravý životný štýl, určite prehoď pár slov s Bobanom vo voľnom čase a po takej hodinke dvoch zistíš ako ste si fajn pokecali a že si si odnesol veľa inšpirácie a nových nápadov v tvojom snažení sa žiť zdravo.

Boban sa totižto venuje asi každej oblasti zdravého žitia, na ktorú si spomenieš. Od stravy cez dychové cvičenia, šport až po techniku zobudenia sa otvorením toho správneho oka.

Teší sa na teba a s pripravenou vareškou ťa očakáva na najbližšom víkende

Katarína Poništová – Kač

Kač je usmievavá a milá divožienka z 91. zboru Bratislava. Nikdy sa nesťažuje a ochotne sa chytí práce bez prosby. Jej humor rozdáva dobrú náladu všade kam sa dostane, takže s ňou sa človek nikdy nenudí. Tak ako správny priateľ vie kedy má podať pomocnú ruku, vie súcitiť a vžiť sa do situácie iných. Je jednou z tých, na ktorých sa môžem spoľahnúť v každej situácii. Síce Kač žije v meste ale jej život je veľmi úzko spätý s prírodou. Miluje turistiku, bicyklovanie ale aj slovenský folklór.

Patrik Kralovič – Zved

Tichá voda brehy melie a podobne je to aj so Zvedom, ktorý vie toho v skautských vodách namútiť celkom dosť. Viac, akoby človek na prvý pohľad odhadoval. V domácom trnavskom zbore, Západoslovenskej oblasti a najnovšie aj v tíme lesnej školy Safari. Doma je v IT záležitostiach, rád sa ujme úlohy šoféra a príležitostne aj speváka a hráča na gitare. Je zvedavý a nebojí sa nových výziev.

Zdenka Nagyová – Víchrica

Víchrica je mamou zakladateľkou LŠ safari a tiež mamou malej Hanky. Učí slovenčinu a dejepis, takže pre študenta patrí k tým viac obávaným. Okrem vodcovských schopností vyniká aj vrúcnym úsmevom a hudobným nadaním. Hrou na husle občas doprevádza aj niektoré aktivity na víkendoch. Dlho sa venovala vĺčatám a včielkam v 70ke Bizón víťazí. Svoje skúsenosti znásobila absolvovaním LŠ Chilli a rozhodla sa stať inštruktorkou SLSK. Počas GILŠ sa podieľala na realizovaní projektu, ktorého úlohov bolo nahradiť víkendovú VLŠ Chilli po jej zániku. Vďaka tejto iniciatíve vzniklo Safari.

Donedávna Víchrica pevne držala kormidlo lode v Safari tíme. Viedla tím, ktorému sa podarilo zrealizovať úspešné 3 ročníky a dva kurzy mimo VLŠ. Ak si nádejný vodca, rada ťa uvidí na niektorom Safari víkende.

Veronika Suváková – Veve

Prvopočiatky môjho členstva v SLSK siahajú k roku 1997. Po niekoľko ročnom užívaní si pripraveného programu a hlbokých kamarátstiev, som sa v roku 2006 stala oddielovou vodkyňou 12. oddielu IGU HAVEKU. Oddiel som viedla po správnosti po dobu 4 rokov, ako nás učili na LŠ Chilli, ktorej druhého ročníka som absolventkou. Potom som oddielové žezlo odovzdala, a posunula sa na oblastnú úroveň (2009), kde som práve v novembri tohto roku (2012) zanechala svoje trojročné funkčné obdobie ako manažérka pre rozvoj a komunikáciu v bratislavskej oblasti. V roku 2011 som si k oblastnej úrovni pribrala aj národnú, a v januári som sa stala zahraničnou tajomníčkou SLSK. Vďaka tejto zaujímavej práci a skúsenostiam s ňou spojenými, som začala chápať skauting z globálneho pohľadu čo mi otvorilo novú – medzinárodnú dimenziu. Napriek tomu, že som túto interesantnú prácu v júni 2012 opustila, túžba ísť a rásť ďalej so skautingom a v skautingu mi ostala, a preto som teraz nadšenou účastníčkou GILŠ.

Magdaléna Šamajová – Magi

Po dlho odolávaní skautingu som sa nakoniec dala nahovoriť. V 15 rokoch som sa stala jednou z nich, z Vás. V 55. Zbore Lišiak, Vrútky som rástla a nejako sa formovala do dnešnej podoby. Skauting ma natoľko inšpiroval a motivoval, že aj po odchode na vysokú školu som nezostala mimo diania a stále sa angažujem. Momentálne pôsobím v Žilinskej skautskej oblasti ako vodkyňa ale môžete má registrovať aj ako tajomníčku Programovej rady.

Považujem sa za umelca všedných dní. Starým veciam dávam novú tvár a tvorím nové. Ďalšou záľubou je zdolávanie Martinských kopcov, vždy keď je príležitosť . Mám pred sebou posledný piaty ročník na FCHPT STU odbor Biotechnológia.

Marek Richter – Richťo

Nerád píšem. Radšej rozprávam. Veľa a dlho. Však niektorí to možno poznáte. A o čom to stále rozprávam? To je mi v podstate jedno. Veľa aj o skautingu, keďže môj život sa už pekných pár rokov točí okolo neho. Poskúšal som mnoho – oddiel, zbor, oblasť, národná úroveň… A k čomu som dospel?. Som vďačný zato, že môžem byť skaut a za nič by som to nevymenil. Keď je čas, tak pomedzi skauting sa venujem geografii. Som teda skaut – geograf. Ak Vás zaujíma viac, pokojne sa pýtajte. Rád Vám porozprávam :-)

Marián Suvák – Punťo

Volám sa Marián Suvák, medzi skautmi známi ako Punťo. Mojím domovským zborom je 14. zbor v Prievidzi. Počas tých niekoľkých rokov v skautingu som prešiel pozíciami ako radca družiny, vodca oddielu, či zborový hospodár, venoval som sa organizovaniu motivačných radcovských kurzov. Pred siedmimi rokmi som absolvoval LŠ Chilli. V súčasnosti bývam v Bratislave a pracujem na Ústredí SLSK ako šéfredaktor časopisu Skaut, projektový koordinátor, správca našich skautských internetových stránok, administrátor zborových webhostingov, správca e-mailových kont a tak podobne. Tento rok som tiež koordinátorom Betlehemského svetla. Vo voľnom čase sa venujem prevažne našej rozbiehajúcej sa rodinke :)

Aj títo sú v našom teame

Do nášho Safari Teamu neodmysliteľne patria aj Teres Lajčáková & Štefan Kováčik – Pišta.